• 0(212) 222 05 85
 • info@altinlink.com

  HABERLER

  Fen ve Teknoloji Lisesinde Okumanın Avantajları

  Öğrencilerin başarısını artırmak için farklı ve alternatif eğitim yöntemlerinin giderek yaygınlaştığı Türkiye’de, şimdi gözler Fen ve Teknoloji Liseleri’nde. Fen ve Teknoloji Liseleri geleceğin üreten, yaratıcı, çözüm odaklı bireylerini bugünden yetiştiriyor. 
  Peki, bu liseler neden tercih ediliyor?

   

  Her zaman bir adım önde bireyler

  Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön veren, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlıyorlar. Öğrenciler, bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip oluyor ve üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebiliyorlar.

  Fark yaratan özel müfredatıyla geleceğe ışık tutuyor

  Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan Fen ve Teknoloji Lisesi’nin, ileri derece donanım ve yazılım, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları. Zorunlu olan hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca, ve 4 saat Teknoloji dersleri veriliyor ve bu dersler İngilizce terminolojisi ile okutuluyor.

  Hayat içinde eğitim imkanı

  Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri; fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından müfredatı özenle hazırlanan “Teknoloji ve Donanım” ve “Teknoloji ve Yazılım” derslerini alıyorlar. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrenciler problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanmış oluyorlar.

  Uluslararası sertifikalar ile dünyanın kapılarını açıyor

  Fen ve Teknoloji Liseleri’nde teknoloji temelli eğitim verilir, t-MBA eğitimleri ise mühendislikle birleştirilir. t-MBA dersleri de alan öğrencilere, mühendislikle birleştirilen Pearson Sertifikası verilmektedir. Pearson sertifikasıyla öğrencilere yurt dışının kapıları açılır ve öğrenciler, eğitimlerine istedikleri ülkede devam edebilirler.

   

  Kaynak: Hurriyet.com.tr

  ALTINLİNK Nedir?

  Altınlink'in eşsiz iş modeli ve milyonlarca üyelik erişim ağı, bugüne kadar binlerce işletmeye paha biçilmez katkı sağladı. Siz de bugün, bu işletmelerden biri olabilirsiniz! Altınlink, birbirinden özel indirimleriyle, milyonlarca üyesine kaliteli, dinamik ve heyecanlı bir hayat tarzı sunar.